Bel Fıtığında Ozon ve Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Bel Fıtığında Ozon ve Lazer Tedavisi: Bel fıtığı bel ağrısının en sık ve en önemli nedenlerindendir. Bel fıtığı, omurgamızı oluşturan kemikler arasındaki disk dediğimiz yapının zorlanma, ağır kaldırma gibi aktiviteler ya da travma sonucu şiddetli baskı altında kalarak etrafındaki liflerin yırtılması sonucu sinir kanalına çıkıntı yapmasıyla oluşur. Bunun sonucunda sinir kanalından geçen ve bacaklarımıza giden sinirlerde sıkışma meydana gelir.

Sinir sıkışmasına bağlı olarak hastaların yaşadığı; “BEL AĞRISI, BACAKLARDA AĞRI, BACAKLARDA UYUŞMA, BEL KASLARINDA KASILMA ve SERTLİK, BEL HAREKETLERİNDE ZORLANMA ve KISITLILIK” gibi şikayetler meydana gelmektedir.

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel Fıtığında Ozon ve Lazer Tedavisi

Sinire baskı yapan bel fıtığının MR görüntüsü ( MR raporlarında okuduğumuz L4-L5-S1 omurga kemiklerinin sıralamasını ifade etmektedir.)

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisinde öncelikle bacağa giden sinirlerdeki sıkışma ortadan kaldırılmalı ve sinirler rahatlatılmalıdır. Sinirlerin üzerindeki baskı kaldırıldığı taktirde ağrı, uyuşma, kasılma gibi bulgular çok kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Bel fıtığının tekrar oluşmasını önlemek için daha sonrasında bel bölgesindeki kasları, bağları (ligamentleri) ve eklemleri güçlendirecek tedaviler uygulanabilir.

 


Ozon ve Lazer İle Ameliyatsız Tedavi

Her iki tedavi de aynı yöntemle uygulanmaktadır. Bel fıtığının büyüklüğü ve oluşmasından sonra geçen zamana bağlı olarak tedavide OZON ya da LAZER tercih edilir.

Yapılan işlem ameliyatsız bir şekilde fıtıklaşmış olan diskin içerisine bir iğne ile girilerek gerçekleştirilmektedir.

Skopi denilen ve anlık röntgen çekmemizi sağlayan bir cihazın altında hasta yüzüstü bir şekilde yatırılır. Hastanın ağrı hissetmemesi ve kıpırdamaması için işlem hafif sedasyon altında gerçekleştirilir. Fıtığın olduğu bölge röntgen ışığıyla tespit edilerek bir iğne yardımıyla fıtığın olduğu diskin içerisine girilir.

Hangi bölgede olduğumuzdan tam emin olmak için fıtığın olduğu disk değişik açılardan röntgen ile görüntülenir. Doğru yerde olduğumuzdan emin olduktan sonra iğne yardımıyla diskin içerisine OZON ya da LAZER uygulanır. Bunun sonucunda diskin fıtıklaşmış olan ve sinire baskı yapan kısmı küçülerek disk içerisine doğru çekilir. Böylece sinirin üzerindeki baskı ortadan kalkar ve ağrı, uyuşma, kasılma gibi bulgular çok kısa sürede ortadan kaybolur. Hastamız işlem sonrasında iki saat içerisinde evine gidebilir ve çok ağır bir iş değilse ertesi gün işine başlayabilir.


Amerika’da 10.000’in üzerinde bel fıtığı ameliyatı uygulanmış hastalar takip edilerek yapılan bir çalışmada bel fıtığı ameliyatının başarı oranı %52 olarak bulunmuştur. Yani bel fıtığı ameliyatı olan her iki hastadan bir tanesi kısa bir zaman sonra aynı şikayetlerle karşımıza çıkmaktadır.

Ozon ve Lazer tedavisi uygulandığında başarı oranı %75-90 civarında olmaktadır. Ozon ve Lazer tedavisinden sonra bel bölgesini güçlendirici tedavilerin uygulanmasıyla başarı oranı daha da artmaktadır.

Ayrıca Ozon ve Lazer tedavisi uygulanan hastalarda işlem sadece bir iğne ile gerçekleştirildiği için ameliyat izi bulunmaz ve çevredeki dokulara zarar verilmez. Hasta iki saat sonra evine dönebilir ve çok ağır bir iş yapmıyorsa ertesi gün işine başlayabilir. Bunun yanında hasta genel anestezi almadığı için birçok riskten de korunmuş olur.

Bel Fıtığı

Bel fıtığı, bel omurgasındaki disklerin zayıflaması veya hasar görmesi sonucu sinir köklerine baskı yapması nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Tedavisi hastanın belirtileri ve durumuna bağlı olarak değişebilir.

İlaç tedavisi: Ağrı kesiciler, kas gevşeticiler ve steroidler gibi ilaçlar, bel fıtığı semptomlarını azaltmak için kullanılabilir. Ancak uzun süreli kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir.

Fizik tedavi: Fizyoterapistler, egzersizler, manuel terapi ve çekme gibi teknikleri kullanarak hastaların bel fıtığı semptomlarını hafifletmelerine yardımcı olabilirler.

Cerrahi tedavi: Cerrahi, sadece şiddetli semptomları olan ve diğer tedavilerden yararlanamayan hastalar için düşünülmelidir. Bel fıtığı cerrahisi, hasarlı disklerin çıkarılmasını veya onarılmasını içerebilir.

Alternatif tedaviler: Yoga, akupunktur ve masaj gibi alternatif tedaviler, bel fıtığı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak bu tedavilerin etkinliği tam olarak kanıtlanmamıştır ve herhangi bir alternatif tedavi uygulanmadan önce mutlaka doktorla görüşülmelidir.

Özetle, bel fıtığı tedavisi, semptomların şiddetine ve durumunuzun ciddiyetine bağlı olarak değişebilir. En iyi tedavi yöntemleri için doktorunuza danışmanız önemlidir.

Bel fıtığı tedavisinde diğer yöntemler arasında aşağıdakiler de yer alabilir:

Epidural steroid enjeksiyonu: Bu yöntemde, hasarlı sinirlerin bulunduğu bölgeye kortizon enjekte edilir. Bu yöntem, bel fıtığı semptomlarını hafifletmek için geçici bir çözüm olabilir.

Soğuk sıcak tedavisi: Soğuk tedavisi, bel bölgesindeki şişliği azaltmak ve ağrıyı azaltmak için kullanılabilir. Sıcak tedavisi ise kasları gevşetmek ve kan akışını artırmak için kullanılabilir.

Ağrı yönetimi: Ağrıyı yönetmek için hastaların rahatlamalarına ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilecek bazı teknikler vardır. Bunlar arasında yoga, meditasyon, derin nefes alma ve diğer stres azaltma teknikleri yer alabilir.

Egzersiz ve aktivite değişiklikleri: Bazı egzersizler, kasları güçlendirmek ve bel bölgesini desteklemek için özellikle yararlı olabilir. Aynı zamanda, ağır yük kaldırmaktan kaçınmak veya aktivite düzeyini azaltmak da bel fıtığı semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bel fıtığı tedavisi, her hasta için farklı olabilir. Semptomlarınızı ve rahatsızlığınızın şiddetini doktorumuzla paylaşarak en uygun tedavi yöntemlerini belirleyebilirsiniz. RANDEVU için bize ulaşın. Tüm ağrı şikayetleriniz için Uzm. Dr. Enis Biçerer’den randevu alabilir, ağrılarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

 Enis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular


 • Deniz

  Hocam ben 18 yaşındayım ve fitik başlangıcın var dediler bunu atlatmak için neler yapabilirim ayrıca birde kalça kemiğim ile bacak kemiğinin birleştiği kıkırdak ağrıyor hangi doktora gözükmeliyim

 • Cauda equine tehsisi konulmusdur
  Lazer ameliyati yaparmisiniz fiyat nedir kibrisdan ariyom

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhabalar 0 (543) 489 05 69 numaralı telefonumuzu arayarak kliniğimizden muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

 • Ferhat ramazan

  Hocam merhaba 4 ay önce bir hapşurukla hastanelik oldum sol bacak uyuşma ve güç kaybı oldu akabinde ameliyat oldum bu benim ikinci ameliyatım bu arada ama güç kaybı ve biraz uyuşukluk devam ediyor topalıyorum yürürken ve hala ağrılarım devam ediyor sabah yataktan kalkınca özelikle ve işte ara ara bi elektrik çarpması gibi anlık yoklamalar oluyor yeni çekilmiş mr da var elimde isterseniz videosunu sizinle paylaşabilirim ne önerirsiniz bana

 • Taner

  Hocam bel fitigindan amaliyat oldum bacaklarimda cok kasilma var agri var ama dr amaliyati da bir sikinti yok diyo baska dr gisterdim fitik herhangi bir baski uygulamiyo diyorlar ne onerirsiniz

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, bahsettiğiniz durum fıtıktan bağımsız olarak kaslarda meydana gelen spazmlara bağlı olarak gelişebilir… bu durumda kas lifleri birbirine kilitlenir ve kasılmanın şiddetine göre ciddi ağrılar oluşturabilir… eğer durum böyleyse kaslara uygulanan tetik nokta enjeksiyonu ile tedavi edilebilir… daha net birşey söyleyebilmek için detaylı muayene gerekir… randevu ve detaylı bilgi için kliniğimizi 05434890569 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

   • Salman

    Hocam belim agriyo diye doktora gittim mr çektiler fıtık başlangıcı dediler ama bir aydır Ağrıdan kortulamadim.
    Egzersiz yapıyorum ama olmuyor.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Bu arada yuruyebiliyorum sadece oturup kalkarken sıkıntı yaşıyorum yada ufakta olsa bir yük tasirken

 • İbrahim sönmez

  Hocam merhaba hayırlı günler L5 s1 patlamış fıtığım var sinir köküne bası var sol bacağıma ağrı vuruyor geceleri özellikle şiddetleniyor hareketsizliğe bağlı olarak 2 saatte bir uyanıyorum yürüyüşle hafifliyor gündüz daha rahat oluyorum birde sol bacağımda hareket kısıtlılığı var eğilirken yere doğru biraz kırmak zorunda kalıyorum ozon tedavisinden fayda sağlanabilir mi teşekkür ederim

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, geçmiş olsun öncelikle… bahsettiğiniz duruma göre size yardımcı olabiliriz gibi görünüyor …daha sağlıklı bilgi verebilmek ve tedavinin fayda sağlayıp sağlayamayacağını belirlemek için çok detaylı bir değerlendirme yapıyoruz… burada fıtığın büyüklüğü, sinire baskının derecesi, ne kadar süredir var olduğu, hastanın yaşı/kilosu vb gibi birçok faktör karar vermemizde etkili oluyor… yaklaşık 1 saat süren muayene, MR değerlendirmesi ve şikayetlerinizi hep birlikte analiz edip karar veriyoruz… detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizi 05434890569 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • Celal ŞAHİN

  Hocam benim sol kalçamda yıllardır süren bir ağrı var emar çektirdim doktorun biri dedi ki fıtık var idrar yollarına da baskı yapıyor iyi bir doktor bulursan ameliyat daha sonra penisimin sol tarafında bir çizgi boyu ağrı hissetmeye başladım bu beni çok rahatsız ediyor başka doktorlar buradaki fıtığı göremediler penisteki bu ağrı fıtıktan mı gelir ben öyle düşünüyorum. Yoksa prostattan mı gelir. Fıtıktan geliyorsa tedavi için öneriniz nedir. Ameliyat edebilirmisiniz.

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba uyguladığımız tedaviler tamamen ameliyatsız tedavilerdir… sizi ağrınız kalçanızda ise büyük ihtimalle fıtığa bağlı değildir.. kalça bölgesindeki kaslarda oluşan spazm ağrılarınıza neden olabilir… özellikle Priformis kası dediğimiz kas grubu spazm sonucu sinire de baskı yapar ve fıtığı taklit eder… mr’da görülemediği için sadece öuayene ile tespit edilebilir… kliniğimizi 05434890569 no’lu telefondan arayarak randevu ve detsylı bilgi alabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • Banu

  İyi günler hocam bizim tanidik size gitmis çok memnun kalmış Allah razı olsun bize söylediler bende gelmek ıstiyorum

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, geçmiş olsun öncelikle… bize telefon numaranızı yazarsanız arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir… ya da bizi 05434890569 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • Hakan Tamtürk

  Ben size Balıkesir Edremit den yazıyorum bel fıtığı ile ilgili sıkıntılarım var nisan ayında çekilmiş MR CD mevcut lazer veya ozon tedavisi düşünmekteyim bana yaklaşık olarak bir ücret ve uygulama sonrası aynı gün içinde 5-6 saatlik bir şehirler arası seyahati kendi kullandığım araç ile yapıp yapamayacağımı bildirirseniz en kısa zamanda değerlendirip uygulama için İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum iyi çalışmalar dilerim . Hakan Tamtürk Telefon 0 532 400 30 88

 • Mesut çakar

  Hocam iyi akşamlar…öncelikle sorunuma verdiğiniz cevap için tşk ederim…bahsetmiş olduğunuz myofasial ağrı sendormu şiksyetlerime büyük oranda uyuyor…özellikle uzun yatak istirahatlerinde kısıtlama yaşadığımız şu dönemlerde ve geceleri kas spazmı geçirdiğim zamanlarda ortaya çıkıyor bu kronik ağrılar…daha önceki gitmiş olduğum dr lar bu konuya değinmemişlerdi dolayısıla başarısız tedaviler olduğu düşüncesindeyim en yakın zamanda muayne olmak istiyorum tşk edrim hayırlı günler…

 • Mesut çakar

  Hocam merhabalar…ben 15 ay önce aralık 2019 da bel fıtığı amelitatı oldum…geçtiğimiz yazı gayet güzel geçirmiştim zaman zaman kronik ağrılar olsada…ameliyat bölgesi uyluk kısmının hemen üstü…fakat 6 ay önce kadar aynı yerden nüksetti…çekilen ilaçlı mrfeufak bir parça taşma olduğu görüldü…fizik tedavi ilaç egzersiz tam olarak kurallara uymama rağmen eski sağlığıma kavuşamadım…sağ bacağımdaki kasılma ve bası özellikle sabah kalkınca hep rahatsızlık verdi…sporcu bir yapım var sigara alkol almam bu kabustan tam olarak bi türlü kurtulamıyorum nasıl bir tavsiyede bulunursunuz nasıl yardımcı olabilirsiniz??tşk ederim

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, bel ve bacak bölgesindeki ağrılar her zaman bel fıtığına bağlı olmayabiliyor… MRI’da diskte taşma görülmesi önemli ama bu taşan kısmın sinire baskı yapıp yapmamasına göre uygulanacak tedavilr değişir… baskı olup olmadığına sadece MR’a bakarak değil aynı zamanda fizik muayene yaparak karar vermek gerekir… bacakta oluşan kasılma o bölgedeki kasların spazmına bağlı olabilir(myofasial ağrı sendromu gibi). Bu tamamen bel fıtığından apayrı olan bir durum ve tedavisi de farklı olacaktır… Her senaryoda sizi ayrıntılı fizik muayene ile değerlendirip ağrılarınızın asıl nedenini ortaya koyarak tedavinizi yapabiliriz… detaylı bilgi ve randevu için bizi 05434890569 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • Taner

  Hocam hayırlı günler oncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim . Hocam b3n yaklasik 3 ay önce Corona oldum ve Corona olduğumda kalçamda ağrı oldu sırt üstü yatamadim şuan bende ara ara kalça kemigimde ağrı oluyor şuan gene ağrıyor bunun fıtıkla alakası olabilir mi

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, kalçada oluşan ağrıya direkt olarak fıtıktan kaynaklanıyor diyemeyiz… genelde fıtığa bağlı ağrıda uyuşma da eşlik eder… corona virüs sonrası ağrılar genellikle kas kaynaklı oluyor… kalça bölgenizdeki kasşarda spazm oluşmuş ve ağrıya neden olabilir… daha net birşey söylemek için ayrıntılı muayene gerekir… muayene ettikten sonra ağrınızın nedenini belirleyip tedavisini yapabiliriz… detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizi 05434890569 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • mehmet

  merhaba eşimin sol kalçadan bacağına doğru ağrı var mr sonucuna göre doktorlar ine ve egzersiz önerisinde bulunmuş ineleri yaptırdık egzersizde yapıyor ağrı aynı şidtetde devam ediyor bir iyileşme olmadı bu durumda lazer veya ozon tedavisi sonuç verirmi

 • mehmet

  merhaba bu tedavilerin başı ornı ve ücreti nedir

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, bel fıtığında ameliyatla başarı oranı %50-52 civarındadır… uyguladığımız bu tedavilerde fıtığın büyüklüğü ve süresine göre başarı oranı değişmektedir… bacakta uyuşma ve ağrı yapan küçük ve orta düzey fıtıklarda %80, büyük ve 6 ayı geçmiş fıtıklarda %60 civarındadır… eğer fıtık tamamen içi boşalmış ve hastada felç ya da idrar kaçırma gibi durumlara neden olduysa ameliyat olması gerekir… tabi ki bu tedavilere karar verebilmek için hastanın mr ının detaylı incelenmesi ve hastamızın ayrıntılı muayenesi gerekir… uyguladığımız bu tedavilerin( disk içi ozon-lazer ve epidural enjeksiyon) ücreti ve detaylı bilgi için kliniğimizi 0543 489 05 69 no’lu telefondan arayabilirsiniz… iyi günler dileriz…

 • cemil

  merhaba
  L4 ve L5 de çekilen mr sonucuna göre fıtık olduğu söylendi sol bacağımda kalçadan ayak bileğine kadar şiddetli ağrı ve uyusma var yardımcı olabilirmisiniz?

 • Osman

  Merhaba;
  24 yaşındayım son 6 aydır kalça ağrıları ile doktora başvurdum emar çekildi sonucunda yazan ise bu yazılar
  L5-S1 İntervertevbral diskinin sinyal intensitesi T2 ağırlıklı incelemelerde dejenerasyona sekonder sinyal kaybı görülmemektedir.
  L4-5 seviyesinde diffü posteriror bulging izlenmiştir.
  L5-S1 Seviyesinde santral – sağ paransantral protrüzyon, dural kese çıkışında S1 sinir köküne bası izlenmektedir.
  doktorum bana fizik tedaviye git dedi başka bişe demedi aceba bu ağrılarımdan fizik tedaviye gitsem faydası olurmu yardımlarınızı rica ediyorum

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, geçmiş olsun öncelikle… MR görüntüsünün raporunda 2 seviyede fıtık görünüyor fakat ağrılarınızın buna bağlı olup olmadığını anlamak için ayrıntılı muayene gerekir… bu fıtıklar belden öıkan sinirlere baskı yapmıyorsa bu fıtıklara müdahale etmeye gerek yok… çünkü birçok kişide büyük olmayan ve sinire baskı yapmayan fıtıklar MR da görünebilir…sizin ağrınız kalçanızda ise nedeni farklı olabilir… kalça bölgesindeki kaslarda(Priformis kası, gluteus medius kası) meydana gelen uzun süreli spazmlar sonucu ağrılara sık rastlıyoruz… siyatik sinir de yakında olduğu için baskı sonucunda bu ağrılar bel fıtığına benzer nitelikte olabiliyor… eğer problem bu kaslardaysa fizik tedavi faydalı olmaz öncelikle bu kaslardaki spazmı çözen enjeksiyonlar(tetik nokta enjeksiyon tedavisi) yapmak gerekir…fizik tedavinin faydalı olup olamayacağını sadece MR a bakarak söyleyemeyiz… ayrıntılı muayene sonucunda daha net bilgi verebiliriz…

 • Uğur

  Merhaba annemin bel fıtığı var doktora gittik ilerlemiş ve ameliyat olması lazım dedi siz ne diyorsunuz kesin %100 amaliyatsız.düzelir diyormusunuz cevabınızı bekliyorum

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba öncelikle geçmiş olsun… Bel fıtığında ameliyat dışında uygulansn tedavi yöntemleri bir tane değil… Burada önemli olan bu fıtığın belden çıkan ve ayaklara doğru aşağıya inen sinirlere baskı yapıp yapmaması…sinire bir baskı varsa da bunun şiddeti önemli… sinire olan baskıyı MR’da görebiliyoruz ancak bunun hastanın şikayetleriyle uyuşması ve yapacağımız muayene ile de desteklenmesi gerekir… yani bel fıtığı olan bir hastada hangi tedavi uygulayacağımıza karar vermek hastamızın kendi ağzından şikayetlerini dinleyip, MR’ını değerlendirip, muayene ettikten sonra yapacağımız değerlendirme sonrasında netleştirebileceğimiz bir durumdur… hastamızda felç gibi yürüyememe, idrar kaçırma, çok ciddi kuvvet kaybı gibi durumlar olmadığı sürece ameliyatsız tedavi edebiliriz… ameliyat ile tedavide başarı oranı %50 civarındadır.(Amerika’da ameliyat olan 10.000 hastada yapılan bir çalışmada 6 aylık başarı oranı %52 bulunmuştur)… Ameliyatsız uyguladığınız tedavilerde başarı oranı %85-90 civarındadır… bunun üzerine bel bölgesindeki kasları ve tendonları güçlendiren uygulamalar yapıldığında bu oran daha da yüksek olmaktadır… ameliyatsız tedavilerde kesme, dikiş vs. gibi durumlar olmamakta tedavi sadece bir iğne ile gerçekleştirilmekte ayrıca şikayetler çok daha hızlı iyileşmektedir… bunun yanında ameliyattaki gibi kas ve tendonlara zarar verilmediğinden buna bağlı problemler de ortaya çıkmaz… bu nedenlerle hastanızın ayrıntılı bir değerlendirme sonrasında ameliyatsız tedaviler için uygun olup olmadığını size daha net bir şekilde söyleyebiliriz… ağrısız ve keyifli günler dileriz…

 • murat özdemir

  Merhaba 5 sene önce bel fıtıgın ameliyatı oldum. 6 adet platin takıldı. Agrılarım yeniden nüksetti. Fizik tedavi gördüm fakat yanıt alamadım. En son doktor lokal iğne önerdi. Sizden bu konu hakkında bilgi ve fiyat almak istiyorum. Teşekkür ederim.

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba Murat Bey, öncelikle geçmiş olsun… bel ameliyatları sonrasında nüks eden ağrılara çok sık rastlıyoruz.. çünkü bel bölgesinde meydana gelen ağrılar (buna bel fıtığı da dahil) kökeninde bel bölgesindeki tendonların zatıflaması ve hasarına bağlı gelişiyor. Bir de ameliyat sırasında doğal olarak o bölgeye ayrıca bir hasar verilmiş oluyor..sizin de ağrılarınız muhtemelen bu şekilde oluşmuş durumda… bu şekilde olan ağrılarda ozon tedavisi oldukça etkili olup olayın nedenini çözdüğü için daha kalıcı sonuçlar veriyor… daha detaylı ve net bir şey söylemek için ayrıntılı muayene etmemiz gerekir.. çünkü bel bölgesinde ağrıyı oluşturan daha başka nedenler de var… bu sebeple ağrıların nedeni ya da nedenleri belirlenip bundan sonra uygun olan tedaviler neyse onların uygulanması daha sağlıklı olacaktır… kliniğimizi ararsanız size bu konuda detaylı bilgi verip yardımcı olabiliriz… iyi günler dileriz…

WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL