Diz Ağrısında Ozon ve Akıllı Plazma Tedavisi

Diz Ağrısında Ozon ve Akıllı Plazma Tedavisi: Diz eklemi vücudumuzun en büyük eklemlerinden biridir ve vücut ağırlığına bağlı olarak diz eklemine büyük yük binmektedir. Buna bağlı olarak özellikle yaşla artan bir şekilde diz ağrılarına oldukça sık rastlamaktayız.

Diz Ağrısı Nedenleri?

Birçok durumda bu ağrıların nedeni tam olarak ortaya konmadan hastalara ameliyat önerilmekte ve bu ameliyatların bir kısmı da başarısız sonuçlanmakta ya da tatmin edici sonuçlar vermemektedir. Peki diz ağrılarını ameliyatsız bir şekilde tedavi etmenin yolları var mıdır?

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=fTtGaWxpeww[/embedyt]

Ozon tedavisi ameliyatsız tedavi seçeneklerinden en önemli olanıdır. Diz eklemine uygun miktar ve dozda ozon enjeksiyonu yapıldığında burada hem bir yasyık görevi görerek daralmış eklemin açılmasını sağlar hem de tedavi edici özelliği sayesinde o bölgede iyileşme başlatır.

Böylece zamanla iyilşeme tamamlandığında ağrılar da ortadan kalkmış olur. Ozon tedavisine ek olarak uyguladığımız Akıllı Plazma yöntemi ise hızlı bir şekilde antiinflamatuar etki göstererek ağrıların azalmasını sağlar. Bu sayede bir yandan iyileşme sağlanırken bir yandan da ağrıların hızlı bir şekilde azalması sağlanır ve hastalar normal hayatına geri dönmüş olurlar.

Diz ağrılarında unutulmaması gereken bir konu da sadece diz ekleminin içi değil diz ekleminin etrafını saran tendonların(ligamentlerin) de muayene edilmesidir. Bu kısım çoğunlukla atlanmakta ve tedaviler genellikle sadece diz ekleminin içi ile sınırlı kalmaktadır. Oysa dizde meydana gelen birçok rahatsızlığın temelinde diz eklemini saran tendonların zayıflaması ya da hasarı sonucunda eklemin stabilitesinin kaybolması ve kemiklerin buna bağlı olarak birbirine sürtünmesi ve eklem içi sıvı kaybının meydana gelmesi yatmaktadır. Bu nedenle diz eklemi etrafında tendonların hasarlı olduğu durumlarda sadece eklem içini tedavi etmek yetersiz olacak ve kalıcı bir tedavi sağlanmayacaktır.

Eklem içi enjeksiyon sonrasında diz eklem aralığının genişlediği ve normal durumuna geldiği görülmektedir. Kliniğimizde diz ağrısı ile gelen hastaların öncelikle ayrıntılı bir muayenesi yapılmakta, gerekirse MR – Röntgen gibi tetkikleri incelenmekte ve ağrının nedeni/nedenleri tam olarak tespit edilip tedaviye ona göre başlanmaktadır. Böylece daha kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Diz Ağrısında Ozon ve Akıllı Plazma Tedavisi Talepleriniz için Randevu alın.Enis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular


 • Abdullah Aziz

  Annemin diz kapağında şişlik ve ağrı var 38 yaşında ağrısının çok fazla olduğunu söylüyor ne yapmamız lazım

 • erol yenibahar

  Doktorum merhaba ;
  83 yaşında annem var , dizlerinde ileri derecede kireçlenme var , ameliyat (protez) seçeneğini , ameliyat sonrasından korktuğu (zaten zor yürüyorum tekrar yürüyemezsem )için düşünmüyor , alternatif bir tedavi (jel iğne dışında ) var mıdır acaba .
  şimdiden teşekkür ederiz

 • Gökhan

  Diz kapagim kırık oldugundan dolayı kireçlenme yaptı nasıl bir tedavi onerirsiniz

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, geçmiş olsun öncelikle…bu durumda kireçlenme diz kapağının arka kısmındaki kıkırdak yapının hasarına bağlı gelişiyor… kıkırdak yapıya giden kan akışı sınırlı olduğu için burası bir türlü iyileşmiyor ve kronik bir hal alarak sürtünmeye bağlı kireçleniyor… burada kalıcı bir iyileşme sağlamak için Proloterapi ve Ozon Tedavisi uygulamak gerekir..Proloterapi ve Ozon tedavisi ile buradaki kan akışı ve oksijen miktarı artar ve bir iyileşme süreci başlar… iyileşme ilerlediği zaman ağrılar ve kireçlenme azalarak ortadan kaybolur… daha detaylı bilgi için ayrıntılı muayene gerekir… kliniğimizi ararsanız tedavinizi gerçekleştirebiliriz… iyi günler dileriz…

 • Metin

  Diz kapığımda ağrı ve şişme var doktora gittim 3 tane ilaç verdi ama 10 gün kullandım ağrı azaldı geçmedi şiş aynı ne önerirsiniz saygılar.

  • Uzm. Dr. Enis BİÇERER

   Merhaba, geçmiş olsun öncelikle… şişlik devam ediyorsa diz kapağının etrafındaki tendonlar hadar görmüş olabilir… bu durumu muayene ederek tespit edebşlir ve tedavisini yapabiliriz… ağrınız geçtiyse ya da çok şiddetli değilse bir 10 gün kadar bekleyebiliriz, şişlik halen devam ediyorsa tendonların iyileşmesi için enjeksiyon yapmak gerekir… iyi günler dilerim…

WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL