hakkında

Uzm. Dr. Enis BİÇERER

1978 yılında Manisa/Akhisar’da doğdu. İlk – orta ve lise eğitimini Akhisar’da tamamladıktan sonra 1996 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi‘ni kazandı. 2002 yılında tıp fakültesinden mezun olduktan sonra mecburi hizmet için Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’na tayin oldu. 2006-2007 yılları arasında Şırnak/Seslice Tabur Komutanlığı’nda Revir Tabibi olarak çalıştı. 2007-2011 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanlığı Eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sırasında Ağrı Tedavileri ile ilgilenmeye başladı. GATA Haydarpaşa Ağrı Polikliniği‘nin kurulmasında ve çalışmasında görev aldı ve binlerce hasta tecrübesi oldu. Uzmanlık eğitimi sırasında Ozon Tedavisi üzerine çalıştı ve uzmanlık tezini “Deneysel sepsis modelinde ozon tedavisinin kan sitokin düzeylerine etkisi” konulu deneysel çalışmasıyla tamamladı.

2013 yılından itibaren özel sektörde çalışmaya başladı ve geçen sürede Proloterapi ve Nöral Terapi eğitimleri alarak ağrı tedavileriyle ilgili çalışmalarına devam etti.

Aynı zamanda Sağlık Turizmi üzerine çalışmaları olan Enis BİÇERER; 2014 yılında eşi Rabia BAŞAY BİÇERER ile birlikte Mediprima Medikal Turizm şirketini kurdu ve dünyanın her ülkesinden gelen hastalara tedavi hizmetleri sunmaya devam etti.

Kronik Ağrılar konusundaki yaklaşımı; ağrıları ağrı kesicilerle baskılamak yerine bu ağrıları oluşturan nedenleri tedavi etmek olan Uzm. Dr. Enis BİÇERER tek bir tedavi yöntemine bağlı kalmayıp birden fazla yöntemin birarada kullanıldığı kombine tedaviler uygulamaktadır. Bu sebeple kronik ağrılardaki başarı oranı oldukça yüksektir. Uzm. Dr. Enis BİÇERER 2015 yılından itibaren kendi özel kliniğini açarak hastalarına Ağrı Tedavi Merkezi’nde hizmet vermeye başlamıştır.

Uzm. Dr. Enis BİÇERER Rabia BAŞAY BİÇERER ile evlidir ve ingilizce bilmektedir.

Foto Galeri

randevu alıp bize ulaşabilirsiniz

WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL