Migren ve Kronik Baş Ağrısı Tedavisi

Kombine Tedavi

Migren ve Kronik Baş Ağrısı Tedavisi: Ağrıları ilaçlarla baskılamak kısa süre rahatlama sağlayabilir ancak sorunu kalıcı olarak çözmez. Bu nedenle migren ve kronik baş ağrılarında ağrıların nedenini ortaya koyup bu nedenleri ortadan kaldıracak kalıcı tedaviler uygulamak gerekir.

“Migren ve Kronik Baş Ağrısının birçok nedeni vardır. Bu sebeple tek bir tedavi yöntemi uygulayarak başarılı bir sonuç elde edilemeyebilir. Ağrının nedeni ortaya konularak bu nedeni ortadan kaldıracak tedavi ya da tedavi yöntemleri birlikte kullanılarak hastaya KOMBİNE TEDAVİ  yapılması daha etkili olacaktır.”

Baş ağrısının birçok çeşidi vardır ve baş ağrısını meydana getiren birçok sebep vardır. Bu nedenle herkesin baş ağrısı kendine özgüdür ve ağrının karakteri kişiden kişiye değişebilmektedir.


Bu yüzden baş ağrısı çeken herkese aynı tedavi yöntemini uygulamak etkili olmayacak ya da eksik kalacaktır. Bazı hastalarda boyun ve omuz bölgesindeki kasların spazmı ağrıya neden olurken kimi hastada baş bölgesindeki sinirlerin sıkışması ve hasarı ağrıya neden olmaktadır. Bir kısım hastada ise hem kas, hem sinir hem de boyun bölgesindeki eklem ve bağ dokusunda problem vardır.

Migren ve kronik baş ağrısı bu kadar kompleks bir durumdayken her hastaya aynı tedaviyi uygulamak bazı hastalarda başarılı olabilir ancak birçok hastanın tedavisi eksik kalacaktır. Bu sebeple tedavi yöntemlerinden hasta için uygun olanları kombine edilerek birlikte uygulanmalıdır. Tedavi öncesinde ayrıntılı bir muayene ile ağrının nedeni ve nedenleri ortaya konmalı ve kişiye özgü tedavi yöntemlerinden biri veya birkaçı birlikte uygulanmalıdır. Böylece daha başarılı sonuçlar elde edilmiş olur.

MİGREN ve KRONİK BAŞ AĞRISININ NEDENLERİ;

 1. Baş bölgesindeki sinirlerin sıkışması
 2. Baş ve boyun bölgesindeki kasların spazmı
 3. Baş ve boyun bölgesindeki bağların zayıflaması
 4. Hormonal nedenler
 5. Yüksek tansiyon
 6. Görme ile ilgili problemler
 7. Damarların aşırı genişlemesi
 8. Stres
 9. Uzun süre rüzgar veya klimaya maruz kalma
 10. Tümör ya da kafa içi basıncını artıran nedenler

Migren ve Kronik Baş Ağrısında Kullanılan Tedavi Yöntemleri;

 1. Sinir blokajları
 2. Kas spazmını çözen Tetik Nokta Enjeksiyonları
 3. Kuru İğne Tedavisi
 4. Toksin(Botulinium Toksin) Uygulaması
 5. Nöral Terapi
 6. Radyofrekans Tedavisi
 7. Ozon Tedavisi
 8. Proloterapi

Kliniğimizde migren ve kronik baş ağrısı için yukarıda sayılan tedavi yöntemlerinin hepsi başarıyla uygulanmaktadır. Öncelikle hastalarımız ayrıntılı bir muayeneden geçirilmekte ve baş ağrısının nedeni ortaya konmaktadır. Bu aşamadan sonra ağrıyı ortadan kaldıracak tedavi yöntemlerinden hastaya uygun olan biri veya birkaçıyla tedaviye başlanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.Enis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular


WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL