Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi ile doku ve hücrelerin Oksijeni en iyi şekilde kullanması amaçlanır. Su, yağ gibi maddelerin ozonlanması mümkündür. Kan da su gibi ozonlanabilir ve alyuvar olarak adlandırılan, görevleri oksijen taşımak olan kırmızı kan hücrelerimiz ozon ile temas ettiklerinde bu hücrelerimizde bir dizi değişiklikler meydana gelir.

Ozon tedavisi; konusunda eğitimli doktor ve hemşire tarafından yapılmalıdır. Ozon uygulamaları klasik tıbbın yanı sıra tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır.

Tamamlayıcı tedavi yöntemleri hiçbir zaman tıbbi tedavi yerine geçmezler, ancak bunlara yardımcı olması için uygulanırlar. Hastalıklardan iyileşmede ana tedaviler esas ve belirleyicidir. Ozon tedavisini birkaç uygulama metodu vardır; bunların hangisinin kaç defa hastaya uygulanacağını hasta ile konuştuktan sonra doktor belirler, bazen kombine tedaviler yapılabilmektedir. Yani aslında ozon tedavisi kişiye özel, doktor tarafından hazırlanan bir protokol ile uygulanır.

Ozon (O3) Nedir?

Ozon (O3,Ozone) 3 oksijen atomundan oluşmuş bir moleküldür.Normal atmosferdeki oksijenin kimyasal olarak allotropik (aynı elementin uzayda farklı geometrik şekilde dizilerek oluşturduğu farklı biçimi) halidir.Yani Ozon (O3, Ozone) temelde oksijenin 3 atomlu hali iken; oksijenden farklı olarak daha aktif ve enerji yüklü bir moleküldür.Böylece Ozon (O3, Ozone) oksijenin vücudumuzda yapmış olduğu değişikliklerin yanında birçok kimyasal reaksiyona girer ve vücudumuz için önemli faydalar sağlar.

Ozonu (O3, Ozone) daha net anlayabilmemiz için öncelikle oksijeninin vücudumuz için ne kadar gerekli olduğunu ve yaptığı etkileri bilmemizde fayda vardır.

Oksijen vücudumuzu birçok zarardan korumak ve hayatımızı devam ettirebilmek için olması zorunlu bir maddedir.Oksijenin glukozla birlikte yediğimiz besinleri hücre içerisinde enerjiye dönüştürmesi yaşamın devamı için en önemli madde olduğunu göstermektedir.Bu etkiler, molekül transportunu, kimyasal bileşik sentezini ve kaslarımızın kasılarak hareketlerimizi sağlamamız gibi mekanik fonksiyonları içerir.Bu reaksiyonlar aynı anda binlerce defa gerçekleşir ki; böylece vücudumuzun her bölgesine ve organlarına etkin bir şekilde kan pompalanması sağlanır, enfeksiyonlarla savaşmamız, besinleri sindirmemiz ve sinirler arası iletimi gerçekleştirmemiz için enerji sağlanmış olur.

Ozon’un Faydaları

Oksijen ayrıca vücudumuzda oluşan atıkların uzaklaştırılmasında çok kritik rol oynar.İnsanlar yaşlandığında aldıkları oksijenin hücreleri içerisine sunulması ve geçişi giderek azalır.Azalmış oksijenizasyonun birikici etkisine bağlı olarak zamanla dokulara sağlanan besin miktarı azalır, vücudumuzda zorunlu ve sürekli olarak gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar bozulmaya başlar ve bu durum hastalıkların oluşmasıyla sonuçlanır.Oksijenin yeterli ve bol olması sağlıklı olmayı sağlar, oksijen yetmezliği ise hastalıkların oluşmasına neden olur.Temelde çoğu hastalık oksijenin yetersiz olması ya da iyi kullanılamamasına bağlı olarak gelişir. Oksijenin aktif ve enerji yüklü formu olan Ozon (O3,Ozone) bu aktif durumu sayesinde hücrelere oksijen sunumunu etkin bir biçimde artırır.Ozon (O3, Ozone) ile hücreler oksijene doyar ve birçok hastalık daha oluşmadan önlenmiş olur.

Ozon (O3, Ozone) doğada şimşek çaktığı sırada atmosferdeki oksijen ile UV ışınların fotokimyasal reaksiyonu sonucu oluşur.Böylece doğal yoldan hava temizlenmesi sağlanır, bakteri ve mikroplar tarafından gerçekleştirilen organik çürümenin önüne geçilmiş olur ve en önemlisi de güneşten gelen ve oldukça zararlı olan UV-B ışınlarından dünyamız korunmuş olur.Ozon (O3, Ozone) oksijen gibi sağlığa birçok yararı olan bir gazdır. Oksijenden farklı olarak Ozon (O3, Ozone) antiseptiktir,güçlü bir okside edicidir, ayrıca oksijenden daha aktif ve enerji yüklü olduğu için vücudumuzda birçok reaksiyona girerek metabolizmamızın düzenlenmesinde etkili olur.

Ozon (O3, Ozone) birçok bilim adamına göre en faydalı enerji yüklü moleküldür.Ozonun iyileştirici özelliğini sağlayan en önemli etken ekstra bir oksijen atomuna sahip olduğundan dokuların oksijenlenmesini ciddi miktarda artırmasıdır.Ekstra oksijen molekülü organ ve dokulara kan yoluyla transfer edilir, ayrıca oluşan atıkları ve toksinleri oksidize ederek uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.Ozone (O3, Ozone) vücut metabolizmasını bazal enerjiyi harcamadan hızlandırır.Böylece daha aktif daha zinde hissetmemizi sağlar.Gerçek şu ki; Ozon (O3, Ozone) doğal bir şifa kaynağıdır.Enis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN
SİZİ ARAYALIM


 
[contact-form-7 404 "Not Found"]
close-link
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara
Yol Tarifi