Ozon(O3) SAUNA

OZON SAUNA İLE TEK SEANSTA, 30 DK İÇİNDE 500 KALORİ VERMEK MÜMKÜN.

ZAYIFLAMA – DETOKS – SELÜLİTLERDEN KURTULMA – ANTİAGİNG – KRONİK YORGUNLUK VE AĞRILARIN GİDERİLMESİ – BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ – KANSER VE KRONİK HASTALIKLARLA MÜCADELE HEPSİ OZON SAUNA İLE MÜMKÜN.

Günümüzde bi çok insan saunanın rahatlatıcı etkisinin farkındadır ve bunu bir rahatlama aracı olarak kullanmaktadır. Ozon sauna, klasik saunalardan farklıdır. Ozon saunasının faydalarından dolayı kullanımı giderek artmaktadır. Ozon sauna tedavisi kas esnekliğini arttırır. Akciğer, kolon ve böbreklerde toksik maddeleri atmakta faydalıdır. Hasarlı kasların hızla onarılmasını sağlar. Ozon saunası enfeksiyonları ortadan kaldırır. 20 dakikalık ozon saunası senası 400-500 kalori arasında kalori kaybı sağlar. Ozon saunası faydaları arasında zayıflama, hücresel temizlik ve kas sağlığına katkıları ön plana çıkmaktadır.

Ozon sauna faydaları :

-Cilt ve ciltaltındaki dokuların oksijenlenmesini artırarak selülitlerin giderilmesini sağlar.
-Kasları rahatlatıp laktik asit oluşumunu azaltıp kas esnekliğini arttırarak kasları gevşetir.
-Deri yoluyla alınan ozon doğrudan akciğer, böbrekler ve kolon yoluyla toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
-Kan dolaşımını artırarak vücuttaki yaraların hızlıca iyileşmesini sağlar.
-Kronikleşen ağrıları giderici ve iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır.
-Her türlü bakteriyel ve viral enfeksiyonları ortadan kaldırır.
-İç organlar ve endokrin bezlerinin metabolik süreçlerini hızlandırarak 30 dakikalık seansta -500 kaloriye kadar kalori kaybına neden olur.

DETOKS ETKİSİ:

 Soluduğumuz havanın kirliliği , yediğimiz gıdalardaki katkı maddeleri ve vücudumuzda meydana gelen birçok reaksiyon sonucunda vücudumuza zararlı olan toksik madde dediğimiz maddeler oluşur. Bu maddeler deriden ter yoluyla, karaciğerden safra yoluyla ve böbreklerden idrar yolu ile temizlenerek vücudumuzdan atılır. Eğer bu toksik maddelerin uzaklaştırılması yeterli miktarda olmazsa ileride kanser, alzheimer ve ms gibi nörolojik hastalıklar, kalp damar sistemi rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa neden olabilir. Ozon sauna ile deriden ter yoluyla bu toksik maddelerin atılımı sağlanır, ayrıca ozon lenf sistemi içerisine girerek buradaki toksik maddeleri nötralize eder.

ZAYIFLAMA:  

Vücut ısısının artması, dolaşımın hızlanması ve Ozon-Oksijen gazlarının etkisiyle kalori yakımı hızlanır. Ozon sauna tedavisi ile bir seansta 400-500 kalori yakmak mümkündür. Düzenli olarak yapılan ozon sauna seansları sonucunda zayıflamak isteyen kişilerde ciddi kilo kaybı görülmektedir. Ozon ayrıca yağ dokusunda oluşan insülin direncini ortadan kaldırdığı için yapılan her diyetten alacağınız sonuç ta ciddi oranda artmaktadır.

SELÜLİT TEDAVİSİ:

Selülit cilt altı dolaşımın bozulmasıyla buradaki dokuların oksijenlenmesinin azalması ve toksik maddelerin birikmesi sonucu oluşur. Ozon sauna selülit oluşumunun ana nedenini ortadan kaldırarak bu bölgedeki dolaşımı hızlandırır, oksijenlenmeyi artırır. Ayrıca bu bölgedeki yağları ve zararlı toksik maddeleri parçalayarak uzaklaştırır. Böylece dolaşımı normal hale gelmiş, oksijenlenmiş, yağ ve toksikmaddelerden arınmış olan cildimiz pürüzsüz hale gelir, zamanla oluşan portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar.

KRONİK YORGUNLUK VE AĞRILARIN GİDERİLMESİ:

Vücudumuzda artan oksijen sayaesinde kronik yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca kas içerisinde birkerek yorgunluğa ve ağrılara neden olan laktik asitin yıkılmasını sağlayarak kişiye zindelik verir. Fibromyaljide olduğu gibi vücudunun birçok bölgesinde genel ağrı ve yorgunluk hisseden kişilerde birkaç seans sonrasında ciddi anlamda iyileşme belirtileri görülür.Enis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular


WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL