Zona Tedavisi

Zona Tedavisi: Halk arasında “su çiçeği” olarak bilinen virüs hemen herkesi etkilemektedir. Genellikle küçük yaşlarda bu hastalık geçirilir ve kısa sürede iyileşir. Ancak virüsler sinir köklerinde inaktif durumda beklerler. İlerleyen zamanda bağışıklık sisteminin zayıflaması ( uzun süreli yorgunluk, stres, depresyon, travma, baika bir hastalık) sonucunda bu virüsler aktif duruma geçer ve cilt altında sinir hattı boyunca çoğalırlar. Böylece çok ağrılı olan “Zona Hastalığı” meydana gelir.

Hastalarda önce tek taraflı döküntü olur ve bu genellikle kısa sürede iyileşir. Ancak ağrı sinir hasarına bağlı olduğu için dayanılmazdır ve iyileşmesi çok zaman alır bazen de tamamen geçmez. Zona ağrısını ortadan kaldırmak için birçok ağrı kesici kullanılmaktadır. Ancak bunlar sadece ağrıyı baskılarlar ve çoğu zaman da yetersiz olurlar. Bu yüzden ağrıları ortadan kaldırmak için geniş kapsamlı bir tedavi uygulanması gerekmektedir. Kliniğimizde zona ağrısını tedavi etmek için Ozon tedavisi ve Nöral terapiyi birlikte kullanmaktayız. Nöral terapi ile hasarlanan sinirler tamir olurken, Ozon tedavisi ile bağışıklık sistemi güçlenmekte ve aktif halde olan virüslerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Böylece ağrılar kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

Zona Tedavisi, Genellikle ağrı kesiciler ve sıvı pansumanlar hastayı rahatlatmak amacıyla kullanılır. Sıvı pansumanlar kabarcıkların hızlı kurumasını sağlar. İlk 72 saat içinde sistemik antiviral ilaçlar (asiklovir, famsiklovir veya valasiklovir) kullanılmasıyla, döküntü ve ağrı süresi kısalır.

Zona Tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve muayene olmak için doktorumuzdan randevu alın. 0 (543) 489 05 69 info@enisbicerer.comEnis Biçerer - DoktorTakvimi.com

Bir cevap yazın


Gelen Sorular


WhatsApp chat
WHATSAPP
RANDEVU AL